Rezultati prvenstva

Prvaki Univerzitetnega programerskega maratona so s 26-imi točkami postali Undefined in Univerze v Ljubljani v sestavi:

  • Tomaž Hočevar (FRI)
  • Gašper Zadnik (FMF)
  • Matjaž Leonardis (Gimnazija Bežigrad)

Drugo mesto in naziv Prvaka Univerze v Ljubljani je zasedla ekipa Chuck Norris Approved z 21-imi točkami. Zanjo so se borili:

  • Žiga Ham (FRI)
  • Nace Hudobivnik (FMF)
  • Matej Aleksandrov (FMF)

Enako točk s slabšim časom je zadostovali za tretje mesto ekipe BitBucket iz Fakultete za matematiko in fiziko:

  • Primož Koželj
  • Nino Bašič
  • Jan Berčič

Prvaki Univerze v Mariboru so postali Trivialna Solucija iz Fakultete za naravoslovje in matematiko, v zasedbi:

  • Aleksander Kelenc
  • Tim Kos
  • Matej Kren

Prvaki Univerze na Primorskem pa ekipa null iz FAMNIT-a:

  • Andrej Cimperšek
  • Uroš Vovk
  • Nastja Maršič
ki je bila tudi edina nagrajena ekipa z žensko zasedbo.

Vse omenjene ekipe (brez srednješolca Matjaža Leonardisa) se bodo udeležile srednjeevropskega tekmovanja v Wrocławu na Poljskem.

EkipaTočkeČas
Undefined2632:42:27
Chuck Norris Approved2130:28:38
Bit bucket2133:42:56
Potopljena vejica914:39:08
Dejmisendvic817:59:37
Trivialna Solucija (MB)79:43:06
Wooden Stick Team63:55:12
null (KP)66:31:12
Pitoni66:38:50
BitBusters66:56:11
J4v4 g33k1 (KP)69:14:38
Brainstormerji 69:21:54
BogoSort (KP)613:53:20
Zlobni Janez4 2:29:49

Vabilo na finalno kolo

V soboto, 23.10.2010 vabljeni na finalno kolo v Ljubljano, ki ga tokrat organiziramo na Fakulteti za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani. Urnik tekmovanja:

8.00 8.30registracija, avla na Jadranski 21
8.45 9.00preizkus tekmovalnega okolja
9.0014.00tekmovanje
14.1515.15kosilo (Kulinar, Tržaška 25)
15.3016.00predavanje
16.0017.00podelitev
17.00 druženje in skrivnostna avantura

Zemljevid in povezava na zborno mesto (rumena puščica na Jadranski 21):

Tretje kolo uspešno zaključeno!

V četrtek, 14., je bilo izvedeno 3. kolo UPM. Izbrane naloge so bile tokrat očitno zahtevnejše, kot na prejšnjih kolih, saj so po vsaj eno nalogo pravilno rešile le štiri ekipe.

EkipaNalogČasSestava
Undefined 5 6:21:52 Tomaž Hočevar (FRI), Gašper Zadnik (FMF), Matjaž Leonardis (GIMB)
Bit bucket 5 8:40:04 Primož Koželj (FMF), Nino Bašič (FMF), Jan Berčič (FMF)
Chuck Norris Approved 1 2:21:31 Žiga Ham (ERSŠG), Nace Hudobivnik (FMF), Matej Aleksandrov (FMF)
Potopljena vejica 1 2:36:53 Peter Koželj (Gimnazija Bežigrad), Klemen Kloboves (Gimnazija Škofja Loka)

Uradne rešitve in vse oddane naloge si lahko ogledate na sodniškem sistemu.

Na srečo se pri končni uvrstitvi najslabše kolo ne upošteva, tako da bo finale vseeno pestro! Se vidimo v soboto, 23. 10. 2010!

Znana datuma tretjega kola in finala!

Tretje kolo univerzitetnega programerskega maratona bo v četrtek, 14. 10. 2010. Finale bo v Ljubljani, v soboto, 23. 10. 2010. Natančnejše informacije so na voljo na urniku.

Drugo kolo uspešno odprogramirali

V čertek 13. maja so se skoraj vse ekipe izkazale bolje kot v prvem kolu, še posebej čestitke Mariborskim in Koprskim ekipam.

V Ljubljani so se najbolje odrezali:

EkipaNalogČasSestava
Undefined 5 8:01:39 Tomaž Hočevar (FRI), Gašper Zadnik (FMF), Matjaž Leonardis (GIMB)
Bit bucket 4 7:33:53 Primož Koželj (FMF), Nino Bašič (FMF), Jan Berčič (FMF)
Chuck Norris Approved 4 8:17:53 Žiga Ham (ERSŠG), Nace Hudobivnik (FMF), Matej Aleksandrov (FMF)

V Mariboru:

EkipaNalogČasSestava
RandomEngineers 2 1:20:15 Aljoša Ošep, Jernej Škrabec, Jernej Haložan (FERI)
Trivialna Solucija 2 1:49:32 Aleksander Kelenc, Tim Kos, Matej Kren

In v Kopru:

EkipaNalogČasSestava
J4v4 g33k1 2 2:58:55 Jernej Štrasner, Matevž Črnilogar (FAMNIT)
null 2 3:04:15 Andrej Cimperšek, Uroš Vovk, Nastja Maršič (FAMNIT)
BogoSort 2 7:43:57 Aleksandar Tošić, Duško Topić, Simon Mezgec (FAMNIT)

Vabljeni na drugo kolo

Vabljeni na drugo kolo tekmovanja, ki bo v četrtek 13.5. ob 15:15. V Kopru bo tekmovanje v računalniški učilnici na FAMNIT-u, v Mariboru v F-102 na FERI-ju, v Ljubljani se zberemo za stavbo matematike oziroma pred Pr-Jd-jem na Jadranski 21, kjer je bilo že prvo kolo (tekmovalo se bo še v učilnici 216 (aka F-8) na Jadranski 19). Potrudili se bomo sestaviti nekaj lažjih in težjih nalog.

Prvo kolo je za nami

V čertek 15. aprila se je na prvem kolu v Ljubljani pomerilo 13 ekip, v Kopru ? in v Mariboru ?.

V Ljubljani so se najbolje odrezali:

EkipaNalogČasSestava
Undefined 5 7:07:35 Tomaž Hočevar (FRI), Gašper Zadnik (FMF), Matjaž Leonardis (GIMB)
Chuck Norris Approved 5 10:36:06 Žiga Ham (ERSŠG), Nace Hudobivnik (FMF), Matej Aleksandrov (FMF)
Bit bucket 3 6:24:39 Primož Koželj (FMF), Nino Bašič (FMF), Jan Berčič (FMF)

V Mariboru pa:

EkipaNalogČasSestava
Trivialna Solucija 1 2:46:47 Aleksander Kelenc, Tim Kos, Matej Kren
RandomEngineers 1 7:24:30 Aljoša Ošep, Jernej Škrabec, Jernej Haložan (FERI)

Čestitke vsem tekmovalcem, pa tudi piscem sodnika, da je tekmovanje potekalo brez tehničnih težav. V prihodnjem kolu se bomo potrudili sestaviti bolj raznolike naloge – nekaj težjih za tiste, ki se bodo potegovali za nastop na svetovnem prvenstvu, in več lažjih nalog za vse, ki na prvenstvu sodelujejo prvič.

Hvala vsem, ki ste se v tako velikem številu udeležili tekmovanja in se vidimo na drugem kolu 13. maja ob enakem času na istem kraju.

Vabljeni na prvo kolo

Vabljeni na prvo kolo, ki bo v četrtek 15.4. ob 15:15. V Kopru bo tekmovanje v računalniški učilnici na FAMNIT-u, v Mariboru v F-102 na FERI-ju, v Ljubljani pred 2.01 na Jadranski 21 (tekmovali v učilnicah 216 (aka F-8) na Jadranski 19 in v Pr-Jd na Jadranski 21 (vhod iz druge strani)).

Poskusno kolo je za nami

V Ljubljani je tekmovalo deset ekip, v Kopru pa štiri.

Vsem tekmovalcem se zahvaljujemo za udeležbo in potrpljenje pri nekaj začetnih težavah. Rezultatov poskusnega kola zaenkrat ne bo (po koncu kola jo je zagodel hardverski škrat).

Hvala vsem organizatorjem, ki ste pripomogli k izvedbi.

Veseli bomo za vse predloge za izboljšanje sistema (poleg samega sodnika) in organizacije.

Pričetek tekmovanja

Pozdravljeni, tekmovalci!

Leto je znova naokoli in Univerzitetno prvenstvo v programiranju 2010 se ponovno pričenja. Prvič se vidimo že v četrtek, 8. 4. ob 15h na ogrevanju, pravo tekmovanje pa se pričenja že teden dni kasneje - 15. 4. ob 15h. Tekmovanje bo kot običajno potekalo na treh lokacijah - v Kopru, Mariboru in Ljubljani.

Natančne informacije o urniku si preberite na strani z urnikom, več o samem tekmovanju pa na predstavitveni strani.

Ekipe prosimo, da se prijavijo najkasneje dan pred tekmovanjem, če želijo dobiti sendviče in uporabniško ime :)

Se vidimo na tekmovanju!

Promocijski letak (pdf; 92 kB)